1.Maszyny do lodów włoskich oraz świderków to idealny pomysł na biznes

W Polsce, ale także w wielu krajach europejskich, wraz z sezonem letnim, rozpoczyna się doskonały biznes, dzięki któremu można uzyskać wysokie dochody. O czym mowa? Oczywiście o lodziarniach, których w Polsce wciąż jeszcze brakuje. Dziś każdy może sobie pozwolić na odrobinę przyjemności, jaką z pewnością znajdzie w lodowym deserze, chłodnym, słodkim i orzeźwiającym.

Jakie lody sprzedają się u nas najczęściej?

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wciąż lody włoskie i lody świderki. Te są chyba najbardziej znane w naszym kraju, ponieważ jako pierwsze pojawiły się na rynku. Później, w ramach ciekawości związanej z nowymi smakami, a także otwarciem polskiego rynku, zaczęły się pojawiać coraz to nowsze odsłony lodów, jak np. lody gałkowe czy ostatnia nowość – lody tajskie. Klienci stają się coraz bardziej wymagający i poszukują odkrywczych, a nade wszystko zdrowych propozycji lodowych deserów. Nie oznacza to jednak, że lody świderki oraz lody włoskie odchodzą już na plan dalszy. Na te zawsze znajdzie się popyt, o czym świadczą dochody z małych budek lodowych umiejscowionych w nadmorskich czy górskich kurortach, ale także w niewielkich miasteczka. Może warto by więc było pomyśleć o własnym biznesie tego typu?

Maszyny do lodów włoskich oraz maszyny do świerków nie są już dziś tak drogie, jak jeszcze kilka lat temu. Często wystarczy zainwestowanie niewielkiej gotówki, aby otworzyć własną lodziarnię, która będzie przynosić wysokie dochody, tym bardziej, że jest to interes niemal całkowicie pozbawiony ryzyka.

2.Jak wygląda biznes lodowy w Polsce a jak za granicą?

Nie da się zaprzeczyć, że lodowy rynek w naszym kraju ma się dobrze. Widać to już niemal gołym okiem, kiedy wybierzemy się na spacer po sennym, małym lub nieco większym miasteczku. Czy jest to jednak wynik zadowalający, czy może da się zarobić jeszcze trochę więcej na tych lodowych deserach, które wszyscy tak bardzo lubimy?

Porównanie spożycia lodów

Za granicą spożywa się dużo więcej lodów niż w Polsce, choć być może trudno jest w to uwierzyć. Przeciętny Polak zjada ok 4 litrów lodów roczne, podczas gdy w Niemczech i Czechach konsumuje się 8 litrów. Co ciekawe, w chłodnej i raczej pochmurnej Szwecji, zjada się rocznie aż 10 litrów lodów na osobę, nie wspominając już o rynku amerykańskim, gdzie tę ilość można spokojnie podwoić. Jak się okazuje, mamy więc jeszcze pole do popisu, zarówno w konsumowaniu, jak i w rynku sprzedażowym, na którym wciąż można sporo zarobić inwestując w franczyzę, maszyny do lodów i małe budki z lodami.

Lody świderki, włoskie, a może lody naturalne?

W Polsce mamy własną tradycję zarówno produkowania, jak i spożywania lodów wykonywanych metodami manufakturowymi. Przykłady takich producentów lodów można by mnożyć. Polacy nie jedzą bowiem jedynie świderków czy lodów włoskich, ale także lubią eksperymenty. Owszem, maszyny do lodów włoskich oraz maszyny do świderków to często największe pole zainteresowania franczyzobiorców, ale nowe trendy także mają się dobrze na naszym rodzimym rynku, choć ich wielki boom może dopiero nastąpić. Warto więc pomyśleć o własnej lodziarni, dopóki inni nas nie wyprzedzą.

3.Warto kupować maszyny do lodów u sprawdzonych dostawców

Franchising to dziś bardzo dobry pomysł na własny biznes. Od lat ilość franczyzobiorców, ale także franczyzodawców zwiększa się. Jest to wynikiem coraz lepszego rozwoju tego typu biznesu, jak i najlepszym przykładem, że ten sposób zarobkowania naprawdę się opłaca. Jeśli więc poszukujesz wyjątkowego pomysłu na własny biznes, franczyza lodów będzie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż zamożność społeczeństwa wciąż rośnie i chętnie pozwalamy sobie na odrobinę przyjemności, szczególnie latem. Sięgamy więc po sprawdzone marki lodowe, aby się schłodzić i poczuć dobrze.

Oryginalne i sprawdzone maszyny do lodów

Rozglądając się za najlepszą marką franczyzową, szczególnie jeśli chodzi o franchising lodów, warto postawić na dobrej jakości maszyny do lodów. Tak się tylko wydaje, że każda maszyna do lodów jest produkowana w odpowiednim standardzie i z zachowaniem jakości. Otóż tak nie jest, a to może się odbić na klientach, który natychmiast odsunął się od zakupu twoich lodów.

Franczyza - maszyna do lodów podstawą zarobkowania

Maszyny do lodów wysokiej jakości to gwarancja bezusterkowej i ciągłej pracy. W sezonie letnim produkuje się bardzo wiele lodów. Są to świderki lub lody włoskie. Nierzadko maszyny do lodów są więc mocno obciążane i eksploatowane, co skutkuje ich usterkowością. Nie można do tego dopuścić, ponieważ to na pewno ogranicza twoje zyski i nie pozwala zarabiać. Przestój w produkcji lodów niemal zawsze oznacza duże straty, a franchising musi być reglanie opłacany w ramach miesięcznej raty franczyzowej. Maszyna do lodów o wysokim standardzie, to więc bez wątpienia podstawa twojego biznesu.

4 Dobry serwis do maszyny to najważniejsza sprawa aby biznes lodowy przynosił zyski

Franchising to nie tylko zyski, ale także ciągła dbałość o prawidłowe działanie maszyn do lodów oraz wszelkie inne konieczne działania. Wiele osób myśli, że wystarczy raz poczynić wydatek związany z zakupem maszyny do lodów i można bez przeszkód serwować świderki oraz lody włoskie. To nieprawda, ponieważ maszyny do lodów muszą być nieustannie serwisowane i sprawdzane pod kątem ich prawidłowego działania. Nierzadko warto jest zdecydować się na zakup maszyny do lodów w ilości dwóch, a nawet więcej sztuk. Jeśli jedna przestanie działać, wówczas możemy liczyć na bezusterkową pracę drugiej.

Serwis maszyn lodowych

Można także niemal zupełnie ograniczyć przestoje poprzez regularne serwisowanie maszyn do lodów. Aż trudno uwierzyć, że tak wielu franczyzobiorców, którzy decydują się na uruchomienie własnej budki z lodami w ramach systemu franczyzowego, zaniedbuje to konieczne działanie. Serwis maszyn lodowych jest bowiem niezbędny, szczególnie jeśli mamy duży ruch, a maszyny do lodów pracują niemal nieustannie

Jakość serwisowania

Warto także decydować się na wysokiej jakości serwis maszyn do lodów. Istnieją firmy usługowe, które sprawdzają działanie maszyny do lodów wyłącznie w sposób pobieżny. Zależy im tylko na prawidłowym wypełnieniu formalności, a maszyna do lodów szybko zacznie działać nieprawidłowo, ograniczając twoje zarobki. Nie wolno do tego dopuścić korzystając z usług serwisowych sprawdzonych i wysokiej jakości firm.

5 Tanie maszyny chińskie to żadna oszczędność kupując taką stracisz w sezonie

(wskazówka maszyny chińskie nie sprawdzają się w naszym klimacie brak firm które chcą takie maszyny serwisować brak części trudno dostosować części zamienne.Nie działająca maszyna w sezonie to same straty)

Otwierasz swój biznes oparty na systemie franczyzy? Najważniejszy jest dobry pomysł, a więc produkty lub usługi, jakie będą się sprzedawać. Doskonałym wyborem w Polsce jest obecnie produkcja lodów – franczyza lodów, a więc świderków, lodów włoskich czy nawet tajskich, ponieważ to wysokie zarobki i nieustanny ruch.

Profesjonalne maszyny do lodów - franczyza

Podstawą udanego biznesu jest jednak inwestycja. Trzeba najpierw dysponować odpowiednio wysoką gotówką, aby franczyza lodów mogła się opłacić i zwrócić. Nie obejdzie się więc bez zakupu maszyny do lodów. Wielu początkujących franczyzobiorców decyduje się jednak na zakup maszyny chińskiej, która niestety nie będzie działać poprawnie. Dlaczego? Przede wszystkim, nie będzie się sprawdzać w naszym klimacie. Warunki atmosferyczne mogą wpływać na jej nieprawidłowe działanie. Dodatkowym powodem będzie brak dedykowanych firm serwisowych. W Polsce niezmiernie ciężko będzie znaleźć taki serwis maszyny do lodów, który będzie potrafił rozwiązać bardzo zaskakujące problemy tych urządzeń. Co ważne, nie zawsze można tez liczyć na części zamienne, a jeśli już uda się je zdobyć, to będą niskiej jakości.

Maszyny do lodów – nie oszczędzaj

Okazuje się więc, że oszczędzają na zakupie maszyny do produkcji lodów, wybierając ich chińskie odpowiedniki, poniesiemy w rzeczywistości większe straty, gdyż musimy się wówczas liczyć z długimi przestojami. Usterki oraz ciągłe naprawy, a także poszukiwanie profesjonalnego serwisu, który zajmuje się naszą maszyną do lodów, będzie oznaczać tylko jedno – ciągłe straty i brak możliwości zarobkowania. Nie polecamy więc poszukiwać oszczędności tego typu.

6.Nowość w Polsce maszyny do lodów tajskich, co to takiego?

Franczyza lodów tajskich cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ lody tajskie, których receptura pochodzi z Azji, są dużo zdrowsze i być może nawet smaczniejsze, niż świderki oraz lody włoskie. Powoli stają się popularne także ze względu na różnorodność smaków, jakie nam gwarantują. Praktycznie nie ma w tym aspekcie żadnych ograniczeń. Lody tajskie mogą bowiem powstawać zarówno tradycyjnie, a więc z owoców, ale także korzystając z mniej popularnych składników, jak np. zielona herbata oraz zupełnie egzotyczne mieszanki. Podstawą jest zawsze mleko, a w zdrowszej i mniej kalorycznej wersji – mleko kokosowe. Reszta to już indywidualna koncepcja klientów, którzy otrzymują te lody na życzenie.

Maszyny do lodów tajskich – franczyza

Aby jednak udało się uzyskać lody tajskie w ich oryginalnej formie i przepysznym smaku, należy się zaopatrzyć w maszyny do lodów tajskich. Franczyzodawca oferuje sprzedaż tego rodzaju urządzeń. Są one przystosowane specjalne do produkcji lodów tajskich. Uzyskanie jednego loda z ich pomocą, to zaledwie 2-3 minuty. Na zmrożoną patelnię, rozlewa się mleko oraz dodatki, z których powstanie później lód. Wszystko schładza się do określonej temperatury i zostaje uformowane na kształt loda. Jest gotowe do spożycia zaledwie po chwili, więc klienci nie muszą długo czekać, a przy okazji mają pewność świeżości i obserwują cały, nieskomplikowany proces produkcyjny. Tylko maszyny do lodów tajskich są w stanie zagwarantować nam oczekiwany efekt, a odbiorcom dać stuprocentowe zadowolenie z zakupu tego oryginalnego deseru.

7.Czy lodziarnia to dobry biznes? Założyć samemu czy we franczyzie?

Lodziarnia to niewątpliwie dobry biznes, który może przynieść wysokie dochody. Staje się przy tym coraz bardziej popularny. Społeczeństwo jest dziś zamożniejsze i chętniej pozwala sobie na desery, takie jak świderki czy lody włoskie. Lody nie są przy tym drogie, a i producenci dbają o ich jakość.

Lodziarnia – franczyza

Lodziarnię można otworzyć wyłącznie opierając się na własnym pomyśle, ale także poprzez system franczyzowy. W obu przypadkach mamy wady i zalety, jednak zdecydowanie bezpieczniej jest zainwestować w franczyzę. Dlaczego? Ponieważ franczyza gwarantuje pomoc franczyzodawcy, wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe, obsługę formalno-prawną. Co ważne, otwierając lodziarnię działającą w systemie franczyzowym, otrzymujemy spójną markę, stylistykę oraz marketing. Przede wszystkim jednak, lodziarnia działająca pod znaną i lubianą marką franczyzową będzie rozpoznawalna i od razu kojarzona jako produkt wysokiej jakości, smaczny i warty uwagi.

Lodziarnia – franczyza doskonały pomysł na biznes

Lodziarnia własna wymaga dużo więcej pracy, zaangażowania i być może także nakładów finansowych. Nie ma przy tym żadnej pewności, że taka inwestycja się zwróci i będzie przynosiła wysokie zyski. Klienci, którzy nie znają danych produktów, a więc deserów lodowych, nie będą po nie sięgać tak chętnie, jak po sprawdzone produkty. Budka z lodami pod szyldem franczyzowym jest więc zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem i biznesem, który niemal gwarantuje duże zarobki i zwrot poniesionych kosztów inwestycyjnych.

8 Biznes lodowy to nie tylko zakup samej maszyny a dużo procedur z sanepidem

( wskazówka nasza firma pomaga z sanepidem każdemu kupującemu maszynę w naszej firmie oferujemy księgi sanitarne)

Otwarcie własnej lodziarni nigdy nie jest łatwe. Nie chodzi tu już tylko o dużą inwestycję i spore nakłady finansowe, ale także problemy formalno-prawne. Samo uruchomienie działalności nie jest trudne, jednak kłopoty pojawiają się wtedy, kiedy lodziarnię trzeba zgłosić do kontroli sanepidowskiej. Wymagania urzędowe wzrastają, czasem wydaję się być niemal pozbawione logiki, jednak zawsze trzeba je spełnić. Lodziarnia, którą uruchamiamy pod własnym nazwiskiem, tworząc swoją markę, może być więc dość ryzykownym, ale nade wszytko także trudnym w realizacji pomysłem.

Lodziarnia – franczyza

Lodziarnia w systemie franczyzowym oferuje cały pakiet gotowych rozwiązań. Mowa tu nie tylko o sprzedaży znanej i rozpoznawanej marki lodów, opartych na sprawdzonych recepturach, ale także wszelkiej niezbędnej pomocy formalno-prawnej. Dotyczy to również wymagań sanepidu. Franczyzę lodziarnię będzie nam dużo łatwiej uruchomić, jeśli posłużymy się doświadczeniem franczyzodawcy.

Maszyny do lodów - franczyza

Kolejnym problemem, przed jakim staje młody przedsiębiorca, który chce otworzyć własną budkę z lodami są maszyny do lodów, na jakie trzeba pozyskać specjalne pozwolenia sanepidowskie. Dużym plusem systemu franczyzowego jest fakt, że każda maszyna do lodów w pakiecie od firmy otrzymuj pakiet ksiąg sanitarnych. W takim przypadku nie będzie już problemów z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń oraz certyfikatów, ponieważ są częścią składową maszyn do lodów. Jak się więc okazuje, system franczyzowy, a więc franczyza lodów zdaje się by korzystnym i dochody rozwiązaniem.

9.Jaką maszynę kupić do lodów: włoskie a może świderki ?

W Polsce spożycie lodów nieustannie wzrasta. Co prawda, daleko nam jeszcze do wyników, jakie uzyskuje się w Stanach Zjednoczonych czy w wielu europejskich państwach, ale szacuje się, że konsumpcja lodów z roku na rok będzie wzrastać. Jest to także zasługą biznesu franczyzowego. Lodziarnie, które działają w oparciu o franczyzę, notują wysokie zyski. Są to zwykle sprawdzone desery lodowe, jakie są znane większości odbiorców. Decydując się na budki z lodami, na jakie lody warto postawić? Którą maszynę do lodów kupić?

Maszyny do świderków i maszyny do lodów włoskich

W naszym kraju największą popularnością cieszą się lody świderki oraz lody włoskie. Co prawda na rynku pojawiają się także inne rodzaje deserów lodów. Jednym z nich są choćby lody tajskie. Aby móc je produkować w oryginalny i sprawdzony sposób, należy jednak zakupić maszynę do lodów tajskich. Oczywiście, można spróbować, ponieważ Polacy często sięgają po egzotyczne smaki i oryginalne nowości, ale trzeba się liczyć dłuższym zwrotem inwestycji. Najbardziej sprawdzone będą więc maszyny do świderków czy maszyny do lodów włoskich. Te na dobre zadomowiły się już w naszym społeczeństwie i nie wygląda na to, aby miały stracić swoją mocną pozycję. Świderki i lody włoskie spotykamy w każdym nadmorskim kurorcie. Są także obecne w wielu miastach, niekoniecznie metropoliach. Na lody świderki i lody włoskie zawsze znajdzie się odbiorca, dlatego franczyza w postaci lodziarni serwująca takie desery jest świetnym sposobem zarobkowania i nie wymaga specjalnej wiedzy czy wyjątkowych umiejętności.

10.Jeśli chcesz zarabiać, kupuj tylko u sprawdzonych dostawców działających wiele lat na rynku.

Biznes franczyzowy, a więc franczyza budki z lodami jest propozycją dla wszystkich przedsiębiorców, którzy liczą na szybkie i duże zyski ze sprzedaży deserów lodowych. Jest to na pewno łatwiejsze i w pełni sprawdzone rozwiązanie, jeśli decydujemy się na system franczyzowy, aniżeli uruchomienie własnej, zupełnie nieznanej marki lodów. Takie budki z lodami często są niestety omijane szerokie łukiem przez potencjalnych klientów, ponieważ nie wiedzą, czego mogą się od nich spodziewać. Franczyza lodów to więc bardzo sprawdzony sposób zarobkowania i pewność, że zyskamy odbiorców. Można w niej serwować zarówno lody tradycyjne, jak świderki oraz lody włoskie, ale także lody tajskie, które dopiero wchodzą na polski rynek i powoli zyskują całe grono zwolenników.

Profesjonalne maszyny do lodów

Co jest jednak najważniejsze, jeśli zależy nam na uruchomieniu zarobkowego biznesu, jakim jest z pewnością franczyza lodów? Na pewno zakup profesjonalnej maszyny do lodów, która posiada gwarancję producenta i sprawdzonego dostawcy. Z chęci poczynienia wątpliwych oszczędności, możemy się skusić na chińskie maszyny do lodów. Całkowicie to jednak odradzamy, ponieważ maszyny do lodów to podstawa wysokiej jakości produktów, jakimi będą desery lodowe. Muszą być bezusterkowe, sprawne i gwarantować długoletnie użytkowanie, jeśli decydujemy się w nie zainwestować niemałe środki finansowe. Maszyny do lodów kupujmy więc tylko od sprawdzonych dostawców, godnych zaufania i oferujących także możliwość serwisowania urządzeń.